AutoCAD 2009 ve yenilikler


Ekran Görüntüleri

2009_1.jpg2009_2.jpg

Göze çarpanlar

  • Mart 2009 da piyasaya sürülecek olan yeni versiyon görsel olarak tamamen değiştirilmiş, görüntüsü hoş bir hale gelmiş.
  • MacOS u ne zaman çıkar diye ümitle beklerken Autodesk yine Microsofttan farkı olmadığını kanıtladı. Sistem gereksinimlerinde işletim sistemi olarak sadece Windows versiyonlarında çalışıyor.
  • Autodesk DWG TrueView 2009 adında DWG dosyalarını gösteren, yazıcı cıktısı gönderen, dosyada hesap yapılabilen (uzunluk,alan vs.) yan bir program icat etmişler. Buna benzer bir programı IdeCAD kullananlar bilir.
  • AutoCAD R14 e geçtikten sonra en gelitirlen çekirdek yapı R17.2 (2007) üzerinden 2009 un yapısı üretilecektir. Özetle köklü bir değişiklik yok.
  • Autodesk Design Review 2009 adında bir kit halinde satılacak. Adobe nin yaptığı gibi Adobe Design Premium CS3 içide photoshop cs3, dreamweaver cs3 vs. programlar vadı. Autodesk Design Review 2009 un içindede buna benzer olarak artık birkaç program göreceğe benzeriz. Yeni yan yazılımlar çıkartabilirler. Autocad + Architecture + Mechanical + 3ds max vs.  hepsi bir kit içinde olabilir.

Sonuç olarak bence Autodesk zeki bir pazarlama yöntemi olan her sene yeni bir versiyonla kullanıcılarının gözlerini boyayıp satışına devam ediyor. Allah bereket versin ne diyelim. Ama en azından şu programı her yıl cıkartıcağınıza 3 yıl sonra cıkartında adam akıllı yenilik ve teknolojiler geliştirin, bizde faydalanalım..


Comments (1)


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.